This page is a translated version of the page Scholarships and the translation is 98% complete.

Подачу заявок на стипендію вже припинено. Усіх заявників було сповіщено про фінальне рішення 1 травня 2014 року. Дякуємо за Ваші заявки! Будь ласка, залишайте відгуки тут.

Програма стипендій Вікіманії 2014

Вікіманія 2014, 10-та щорічна міжнародна конференція руху Вікімедіа, відбудеться 6-10 серпня 2014 року. Місце зустрічіBarbican Centre у Лондоні. Фонд Вікімедіа надає обмежену кількість стипендій, що покривають окремим учасникам вартість їх участі у Вікіманії.

Важливі дати

Очікуваний графік програми стипендій виглядає так:

  • 'Відкриття подачі заявок на стипендії: Середа 8 січня 2014'
  • 'Кінцевий термін подачі заявок на стипендії: Понеділок 17 лютого 2014 23:59 UTC'
  • Розгляд заявок стипендійним комітетом: лютий–квітень 2014
  • Сповіщення заявників рішення першої фази: 11 березня 2014
  • Сповіщення заявників про остаточні рішення: кінець квітня 2014 року

Цілі програми

  • Зробити Вікіманію 2014 успішною та продуктивною міжнародною конференцією.
  • Підтримати проекти Вікіманії, заохотивши участь.
  • Збагатити конференцію участю строкатої групи учасників руху Вікімедіа.

Типи стипендій

Стипендії, що надаються Фондом Вікімедіа, будуть покривати витрати на:

  • подорож в обидва кінці
  • сумісне проживання
  • реєстраційний внесок на конференцію

Часткові стипендії від Фонду Вікімедіа надаватись більше не будуть. Будь ласка, ознайомтесь із ЧаПами для детальнішої інформації про те, які витрати покриватимуться стипендією, а які з них учасники матимуть оплачувати самостійно.

Право на подачу заявки

Будь-який активний дописувач до проекту Вікімедіа або волонтер Вікімедіа у будь-якому іншому сенсі, будь-звідки у світі, має право подати заявку. Учасники інших ініціатив вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці та освіти також заохочуються подавати заявки. Будь ласка, ознайомтеся із ЧаПами для детальнішої інформації про критерії.

Процес відбору

Усі заявки на стипендії Фонду Вікімедіа розглядатимуться Стипендійним комітетом. Кількість тих, хто отримає стипендії, буде обмежено різними регіонами світу таким чином:

Розподіл за регіонами
Азійсько-Тихоокеанський 30%
Східна Європа та Центральна Азія 10%
Північна/Західна/Південна Європа 10%
Північна Африка та Західна Азія 10%
Субсахарська Африка 10%
Північна Америка 10%
Центральна та Південна Америка 20%

Стипендійний комітет залишає за собою право відхилитися від цих мірок, якщо буде замало підходящих заявників. Список країн, що належать до регіонів, розміщено на сторінці /Регіони.

Хоча заявки у процесі розгляду будуть категоризуватися за регіонами, стандартизований процес розгляду буде однаковим для усіх заявників, не залежно від походження. Цей процес включає три фази розгляду:

  • Фаза 1: Усі заявки будуть розглядати троє чи більше критиками, кожен з яких буде незалежно давати оцінку 0 (невдача) чи 1 (проходить) заявці за заявкою, використовуючи критерії відбору першої фази. Усі заявки, які будуть прийняті трьома критиками чи більше, пройдуть першу фазу; заявки, які будуть прийняті двома критиками і менше не пройдуть далі і на другій фазі розглядатися не будуть. Усі заявники будуть сповіщені електронною поштою про те, пройшли їхні заявки першу фазу чи ні, як тільки цей етап розгляду закінчиться.
  • Фаза 2: Усі заявки, що залишилися, будуть розглядатися детальніше щонайменше трьома критиками кожна. Кожен критик незалежно розгляне і оцінить заявку згідно з критеріями другої фази, даючи заявці загальну оцінку.
  • Фаза 3: Стипендійний комітет, тісно співпрацюючи з Фондом Вікімедіа, визначить загальний наявний бюджет і як він буде розподілений на кожний регіон, з підрахунками, яку суму отримає кожен окремий учасник (наприклад, учасник Вікіманії 2014 з Південної Африки отримає більше коштів, ніж учасник із Франції). Заявки будуть проранжовані з використанням оцінок другої фази регіон за регіоном; ті, що отримають найвищі оцінки у кожному регіоні, за замовчуванням, і отримають стипендії. У випадку однакових або дуже близьких оцінок заявників, перевагу буде надано тому, хто досі не отримував стипендію, на противагу тим, хто її вже отримував, і тому, хто отримував стипендію багато років тому, на противагу тим, хто отримував її нещодавно. Подальші коригування між заявниками з високими оцінками також можуть мати місце, щоб упевнитися у справедливому розподілі між країнами у кожному регіоні.

Після закінчення третьої фази рішення буде надіслано електронною поштою усім заявникам, що залишилися, із повідомленням, була їхню заявку схвалено чи відхилено. Тим, чия заявка була успішною, дається можливість підтвердити свою участь у Вікіманії 2014 та прийнятність наданої стипендії. Невелика кількість заявників опиниться у списку очікування; їм може бути надана стипендія пізніше, залежно від того, скільки стипендій буде прийнято і чи виявиться використання стипендій таким, як обраховувалося.

Критерії відбору

Фаза 1

Заявка не пройде першу фазу, якщо справджується хоч одне з наступного:

  1. Заявка повністю або частково складається з невідповідного чи образливого вмісту.
  2. Заявник не спробував відповісти на запитання анкети.
  3. Заявнику не вдалося продемонструвати жодного значного внеску чи діяльності, які б заслуговували вручення стипендії.
  4. Заявникові не вдалося засвідчити у самій заявці чи будь-де свого володіння англійською мовою на рівні, що дозволяє взяти участь у Вікіманії, конференції, що проводиться переважно англійською.

Заявки, що уникли відповідності якомусь із цих критеріїв, переходять до розгляду на другій фазі.

Фаза 2

Критерії відбору для другої фази
Активність у проектах Вікімедіа, афілійованих організаціях чи ініціативах (50%)
Активність в інших ініціативах вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти (20%)
Зацікавленість у Вікіманії та русі Вікімедіа (30%)

Упродовж другої фази заявники будуть оцінені у трьох вимірах, перерахованих нижче; кожного заявника буде оцінено за шкалою від одного до десяти за кожним критерієм. Хоча описи вказані лише для парних оцінок, непарні оцінки також будуть ставитися, якщо заявник знаходиться десь між двома описами. Ці оцінки потім усереднюються і зважуються, щоб виставити загальну оцінку.

Активність у проектах Вікімедіа, афілійованих організаціях чи ініціативах (50% від загальної оцінки)

Активність у проектах Вікімедіа, афілійованих організаціях, як-то регіональні відділення, чи ініціативах свідчить, що заявник буде корисним для Вікіманії своїм досвідом та знаннями, які він/вона винесли зі своєї участі. Прикладами онлайн-діяльності є написання статей, завантаження зображень та боротьба з вандалізмом. Приклади офлайнової діяльності: участь у заходах GLAM'у, залученість до програми амбасадорів кампусу, відвідування зустрічей. Заявники заохочуються до написання у своїй заявці і про онлайн-, і про офлайн-досвід.

0 = Не учасник, не залучений в жоден проект Вікімедіа, афілійовану організацію чи ініціативу.
2 = Учасник дуже низького рівня, з дуже випадковою залученістю; без значного впливу на будь-який проект Вікімедіа, афілійовану організацію чи ініціативу.
4 = Учасник низького рівня, з частковою залученістю; малий та обмежений вплив на проекти Вікімедіа, афілійовані організації чи ініціативи.
6 = Учасник середнього рівня, участь триває; помірний сумарний вплив на проекти Вікімедіа, афілійовані організації чи ініціативи.
8 = Учасник високого рівня, відданий; високий та різноманітний загальний вплив на проекти Вікімедіа, афілійовані організації та ініціативи.
10 = Учасник дуже високого рівня, винятково відданий; дуже високий та дуже різноманітний загальний вплив на проекти Вікімедіа, афілійовані організації та ініціативи.

Активність в інших ініціативах вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти (20% від загальної оцінки)

Активність в інших ініціативах вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти поза рухом Вікімедіа свідчить, що заявник буде корисним Вікіманії своїм новим важливим досвідом, знаннями та інноваціями на конференції. Значимими ініціативами вважаються ті, що мають загальне освітнє значення або є важливими для руху вільної культури, або і те, й інше. Наприклад, ICT4D, Moodle, OpenStreetMap, Project Gutenberg та організація Creative Commons. Проект не обов'язково має слідувати чи підтримувати визначення вільного вмісту, яке дає Фонд Вікімедіа, щоб вважатись значимим. Заявники заохочуються писати про як онлайн-, так і офлайн-досвід у цих ініціативах та пояснити, як участь у Вікіманії може принести користь цим ініціативам або руху Вікімедіа, або і тим, і іншим.

0 = Не учасник, не залучений в жодну іншу ініціативу вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти.
2 = Учасник дуже низького рівня, з дуже випадковою залученістю; без значного впливу на будь-яку ініціативу вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти.
4 = Учасник низького рівня, з частковою залученістю; малий та обмежений вплив на інші ініціативи вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти.
6 = Учасник середнього рівня, участь триває; помірний сумарний вплив на інші ініціативи вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти.
8 = Учасник високого рівня, відданий; високий та різноманітний загальний вплив на інші ініціативи вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти.
10 = Учасник дуже високого рівня, винятково відданий; дуже високий та дуже різноманітний загальний вплив на інші ініціативи вільних знань, вільного програмного забезпечення, співпраці чи освіти.

Зацікавленість у Вікіманії та русі Вікімедіа (30% від загальної оцінки)

Зацікавленість у Вікіманії та русі Вікімедіа свідчить про те, що заявник зможе зробити значний внесок на Вікіманії та отримати максимальну віддачу від будь-якої стипендії, врученої йому/їй. Заявники заохочуються писати про те, чим цікава для них Вікіманія, як вони планують брати участь у конференції (включно з будь-якими заявками на виступ), що вони отримують винести з цього всього — будь то на особистому рівні чи на благо Вікімедіа та руху вільної культури. Треба сказати, що відповіді будуть критично оцінюватися під час процесу розгляду — скромні та реалістичні твердження отримають більше уваги, ніж нереалістичні та явно перебільшені.

0 = Не виражає зацікавленості рухом Вікімедіа; немає відповідних пояснень, чому заявник бажає взяти участь у Вікіманії.
2 = Немає чіткої зацікавленості рухом Вікімедіа; не продумані або загальні пояснення, чому заявник бажає взяти участь у Вікіманії.
4 = Обмежена зацікавленість рухом Вікімедіа; невизначені або явно нереальні пояснення, чому заявник бажає взяти участь у Вікіманії.
6 = Стримана зацікавленість рухом Вікімедіа; деякі розгорнути та помірно реалістичні пояснення, чому заявник бажає взяти участь у Вікіманії.
8 = Гостра зацікавленість рухом Вікімедіа; розгорнуті та вірогідно реалістичні пояснення, чому заявник бажає взяти участь у Вікіманії.
10 = Дуже сильна зацікавленість рухом Вікімедіа; багато винятково вдалих та чітко реалістичних пояснень, чому заявник бажає взяти участь у Вікіманії.

Запитання

За детальнішою інформацією про Програму стипендій Вікіманії 2014 дивіться, будь ласка, сторінку частих питань (ЧаП).

Подача заявки

Щоб подати заявку на стипендію, що допоможе покрити витрати на Вікіманію 2014 у Лондоні, будь ласка, подайте заповнену анкету до 17 лютого 2014 року 23:59 UTC. Дуже рекомендується, щоб заявники ознайомилися з усією інформацією на цій сторінці та на сторінці FAQ до того, як подавати заявку.

Попередні отримувачі стипендії

У нас були заявники з усіх кінців світу. Познайомтесь із деким із них тут, дізнайтесь про їх досвід і скажіть нам, як ви вписуєтесь, порівняно з попередніми заявниками.


Poongothai Balasubramanian

I taught math for 33 years. My students kept me feeling young, and reminded me how much I love my country.

When I retired, my son was worried I would get rusty. So he introduced me to Wikipedia. He explained that anyone can contribute, and showed me how.

Since then, I've created articles on quadratic functions, probability, charts, graphs and more. I've made 7,000 edits in all.

I write in Tamil: my favorite language and my mother tongue, spoken by 85 million people across the world. I've also uploaded more than 6,000 audio files to Wiktionary, demonstrating proper pronunciations for common Tamil words. Now, more people can share in this beautiful language.

As a teacher and a mother, I was always busy. But now that I'm retired and my children are grown, my time is my own — all 24 hours of it! And I spend every day on Wikipedia.

I'm a volunteer. No one pays me. But helping edit Wikipedia has become my life's work. Even though I'm not in the classroom, I'm still doing what I care about most: helping a new generation of students learn, in the language I love.


Ravan Jaafar Altaie

Today, there is a gap between the developing world and the developed world. It's not about money, and it's not about power. It's about knowledge.

If you follow the news, you probably remember reading about the Arab Spring. For young people like me and my friends, it was the beginning of a new era. As momentous events happened, we were obsessed with the news, following up second by second. We were checking our phones, Facebook, Twitter.

And I was writing on Wikipedia. I love Wikipedia because it's impartial; it's the best source for up-to-date information from a neutral point of view. I looked at CNN, Al Jazeera and the BBC, searching for the most reliable sources. Then I added updates in real time.

It's incredible. Everyone could know what was happening, as it happened. We could share the truth with people across the world.

We want a world that is more open, more educated, and more free. We want a world where knowledge is available to anyone that seeks it.

It's time for us to change our world. Will you help?


Dumisani Ndubane

My wife and I have a friendly competition. You see, my wife speaks Zulu, I speak Xitsonga, and our children are going to have a tough time choosing which language to use.

As you can imagine, each of us hopes our children will choose our own language. But I have a secret weapon: Wikipedia.

I believe a language should be able to break the cyber barrier. If it's not on the internet, it's a dying language. By contributing to Xitsonga Wikipedia, I help keep my language alive.

In the 1900s, a Swiss missionary began cataloging the culture and artifacts of the Xitsonga-speaking people. His two-volume book is now in the public domain. I am translating this text into Xitsonga, supplemented with my own knowledge.

Every language is part of the human feeling. All the languages that have ever been in the world, they define us as humans. When a language dies, it takes something with it.

Whether my children choose my language or my wife’s language, the important thing is that they have the choice. And as long as we keep our languages alive through Wikipedia, they will.

Стипендії афілійованих організацій

Фонд Вікімедіа — не єдина організація, що надає стипендії на Вікіманію 2014; деякі афілійовані організації Вікімедіа, як-от регіональні відділення та тематичні організації також надають власні стипендії.

Наступні афілійовані організації будуть обирати заявки на стипендії із поданих Фонду Вікімедіа — не буде потреби заявникам подавати окрему заявку до афілійованої організації.

  • Wikimedia Deutschland: 47 стипендій (á €700)
  • Wikimedia Österreich: 8 стипендій
  • Wikimedia CH: 10 стипендій (для дописувачів проектів італійською, німецькою, ретороманською чи французькою мовами, у країнах яких немає регіонального відділення Вікімедіа, яке б фінансувалося через FDC)
  • Wikimedia India: 2 стипендії для громадян Індії
  • Wikimédia Magyarország: up to 10 full scholarships for Hungarians/foreign Wikip/m/edians residing in Hungary

Наступні афілійовані організації будуть надавати стипендії, але не користуватимуться заявками на стипендію Фонду Вікімедіа. Вікімедійці, зацікавлені в отриманні стипендії від них, запрошуються подаватися безпосередньо до афілійованих організацій.

  • Wikimedia UK
  • Wikimedia NL: див., будь ласка, Beurs Wikimedia Nederland
  • Wikimedia FR
  • Amical Wikimedia: 10 стипендій, 350€ кожна (інфо)
  • Wikimedia Italia: 8 scholarships, 600€ each (info)